Хебър удари и Нефтохимик и продължава непобеден в Суперлигата (снимки)

Волейболният отбор на Хебър (Пазарджик) записа пета поредна победа в Суперлигата на България, след като се наложи у дома над шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:15, 30:28, 25:22) в последния мач от 5-ия кръг, игран тази вечер в пълната зала "Васил Левски".

Така "тигрите" от Пазарджик остават еднолично начело във временното класиране с 15 точки след 5 победи от 5 мача. Шампионите от Нефтохимик пък са 4-и с 3 победи, 2 загуби и 9 точки. В следващия 6-и кръг Хебър гостува на 3-ия в подреждането Марек Юнион Ивкони в Дупница, а бургазлии приемат Черно море (Варна). Срещите са в петък (23 ноември) от 18,30 часа и в събота (24 ноември) от 17,30 часа.

View this post on Instagram

#hebarvolley

A post shared by VC Hebar Pazardzhik (@hebarvolley) on Nov 19, 2018 at 4:57am PST

Първия гейм на срещата започна силно за домакините от Хебър, които диктуваха положението от самото начало. Преднината в полза на пазарджаклии остана стабилна. Шампионите от Нефтохимик намалиха част от разликата, но в крайна сметка не успяха да направят нещо повече и "тигрите" взеха гейма с убедителното 25:15. В началото на втората част бургазлии поведоха с добра преднина, но серия на македонският национал Александър Ляфтов изравни резултата. Битката на терена продължи, двата отбора сътвориха истински спектакъл, но в крайна сметка шампионите от Нефтохимик отново излязоха напред. Волейболистите на Атанас Петров се мобилизираха и скъсиха дистанцията, но Нефтохимик отново дръпна. Домакините не се отказаха и се доближиха отново на точка, след което резултатът бе изравнен на няколко пъти. В крайна сметка Хебър показа воля и дух и измъкна гейма драматично с 30:28 и увеличиха аванса си на 2:0. Третият гейм тръгна много добре за "тигрите", след което от Нефтохимик опитаха да ги догонят. Това не се случи, като Хебър дори увеличи още повече преднината си. В следващите минути бургазлии имаха проблясъци и се доближиха на точка до съперника. Хебър, обаче, набра отново инерция и спечели с 25:22 и 3:0.

Най-полезен за Хебър бе Александър Ляфтов с 15 точки (1 блок, 1 ас, 57% ефективност в атака и 61% позитивно посрещане) за победата. Канадският национал Брадли Гънтър добави още 12 точки (1 блок, 1 ас и 36% ефективност в атака) за успеха. За шампионите от Нефтохимик Илия Петков бе единственият с двуцифрен актив, като се отчете с 10 точки.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:0 (25:15, 30:28, 25:22)