Суворово отново превзе върха в Североизточна Трета лига

Суворово превзе отново върха в Трета лига – Североизточна Трета лига.Това стана след категоричната победа у дома над Светкавица (Търговище). Двубоят от поредния ХIII кръг се игра при студено време на градския стадион в Суворово пред около 60-70 зрители.

Суворовци излязоха на терена като лидери в групата, след последните успешни мачове у дома и като гости. Неслучайно преди няколко дни те спечелиха финала за купата на аматьорската лига в Североизточна България и ще участват в следващата фаза напролет. В срещата със Светкавица (Търговище) с много движения и владение на топката, домакините непрестанно атакуваха вратата на Мартин Милонов. Въпреки надмощието си обаче, първият гол падна в средата на първото полувреме. Даниел Венков стреля в гредата, след което Любомир Михалев с добавка прати топката в мрежата – 1:0.
През втората част нов гол на Марин Сираков от прецизно изпълнен пряк свободен удар затвърди победата на Суворово. Това бе деветата победа от началото на първенството, с която отбора отново се върна на върха в групата.

В следващия ХIV кръг на 25 ноември (неделя) от 14,00 часа „Суворово“ приема у дома „Кубрат 2016“(Кубрат), ден по-рано „Светкавица“(Търговище) гостува на „Спартак 1918“(Варна)