Драма беляза дербито между Левски и Ботев (Пд) при U17

Ботев (Пловдив) измъкна скъпоценна точка при гостуването на Левски при U17. Срещата от 13-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години завърши при равенство 2:2, а изравнителният гол за "канарчетата" падна в добавеното време. Двата тима направиха много интригуващ сблъсък на изкуствения терен на стадион "Георги Аспарухов".

С днешното равенство "жълто-черните" запазиха аванса си от 5 точки на върха пред прекия си конкурент за титлата. В 10-ата минута Иво Христов отправи удар към вратата на "канарчетата", минал на сантиметри от гредата. В 15-ата минута топката бе центрирана към наказателното поле на Ботев, където Мартин Петков овладя, завъртя се добре и стреля от точката за дузпата, а кълбото влетя във вратата за 1:0.

В 21-ата минута Петър Итов стреля от ъгъла на наказателното поле, но вратарят на "сините" улови без проблем. В 23-ата минута Георги Трифонов отправи удар извън наказателното поле, а топката попадна в мрежата за 1:1. В 28-ата минута Иво Казаков центрира от свободен удар, стражът на домакините се намеси неуверено и Венци Богданов направи добавка.

Вратарят отново спаси, при което топката попадна в Петър Итов, който стреля технично, но защитник пред голлинията изби с глава. В 42-ата минута "канарчетата" имаха нова отлична възможност да поведат, след като Петър Итов изведе Георги Трифонов сам срещу вратаря, но нападателят стреля слабо и стражът спаси. След почивката "сините" осъществиха натиск и контролираха тотално случващото се на терена. Футболистите на Левски редуваха атака след атака към вратата на "канарчетата", като само отличните изяви на Милко Баданов и гредите отърваха ботевистите от ранно попадение.

В 49-ата минута Мартин Петков стреля директно от ъглов удар, а топката се отклони от напречната греда на вратата на Ботев. Последваха две прекрасни положения за столичния тим. В 55-ата минута Боби Костов бе изведен сам срещу Милко Баданов и стреля, но стражът на "канарчетата" показа феноменален рефлекс и отрази удара. 2 минути по-късно Мартин Петков отправи истински снаряд към вратата на пловдивчани от 20 метра, а топката се спря в страничната греда. В следващите минути натискът на "сините" намаля, но точно тогава столичани стигнаха до втори гол.

В 70-ата минута Мартин Петков стреля от свободен удар от над 30 метра, а топката влетя в горния ъгъл на вратата на Баданов за 2:1. В 78-ата минута Милко Баданов се отчете с ново решително спасяване, след като Мартин Петков изведе Иво Христов сам срещу "жълто-черния" страж, но и този удар бе спасен от вратаря. В 85-ата минута Мерт Салимехмед центрира отдясно, а Петър Итов на празна врата с глава стреля над напречната греда.

Истинската драма настъпи в първата минута на даденото от съдията добавено време. Тогава Мерт Салимехмед центрира отдясно, а Венцислав Богданов с пета прати топката във вратата за крайното 2:2.