Шампионът Бъки с първа загуба за сезона

Шампионът Бъки допусна първо поражение за сезона, след като загуби с 22:26 при гостуването си на Шумен'98 в срещата от петия кръг на женското хандбално първенство. Габровки останаха на върха на класирането с 8 точки, след като в дербито на кръга Свиленград и Етър завършиха 26:26 (15:12) и двата състава събраха по 7 точки.

След оспорвано начало домакините дръпнаха с 11:6, а но до почивката великотърновки съкратиха пасива си до 12:15. Етър се доближи само на гол при 17:18 в 38-ата минута, но в следващите десет минути състезателките от Свиленград вкараха четири безответни попадения и поведоха с 22:17.

Последваха десетина силни минути за гостите, които дори стигнаха до обрат при 26:25, но в крайна сметка Свиленград изравни и двата тима поделиха точките в много качествен за българските стандарти мач. Изключително силно се представи националката на вратата на Етър Десислава Николова, която завърши с над 50 процента спасени удари и изигра ключова роля за равенството.

Великотърновки също така успяха да опазят звездата на съперника Стефка Агова, която завърши само с 3 гола, които вкара в началото на срещата. Най-резултатна за Свиленград беше Антония Игнатова със 7 попадения, а 6 пъти се разписа Кръстина Миланова. За Етър 9 гола вкара Данислава Петрова, а с 8 допринесе Миглена Христова. В дербито на дъното Поморие постигна първи успех за сезона след 35:29 (14:12) като гост на Ники спорт в Сливница.