Шампионът Голдън Стейт с трета загуба в последните четири мача

Голдън Стейт допусна трета загуба в последните си четири мача, след като отстъпи на Далас със 109:112 в мач от редовния сезон в НБА. Шампионите от последните два сезона, които отново играха без контузения си лидер Стеф Къри, имаха преднина от осем точки, но не успяха да я удържат и загубиха. Кевин Дюрант отбеляза 32 точки, Клей Томпсън добави 22 за Уориърс. За Далас най-резултатен бе Лука Дончич с 24 точки, а Харисън Барнс добави 23 за успеха, който е едва втори за Маверикс срещу Голдън Стейт в последните 19 мача между двата отбора.

Кемба Уокър наниза рекордните в кариерата си 60 точки, но и това не бе достатъчно за Шарлът, който загуби от Филаделфия със 119:122 след продължение. 60-те точки на Уокър са рекордни в НБА този сезон, като досегашното постижение бе на Клей Томпсън, който вкара 52 за Голдън Стейт срещу Чикаго миналия месец. Филаделфия стигна до победата след тройка на Джими Бътлър в самия край на продължението. Джоел Ембилд завърши с "дабъл-дабъл" - 33 точки и 1 борби, а Бен Симънс добави 23 точки и 11 борби за "севънтисиксърс".

Лос Анджелис Клипърс се утвърди на второто място в Тихоокеанската дивизия след победа над Бруклин със 127:118. Данило Галинари реализира 28 точки, а Тобиас Харис добави 27 за четвъртия пореден успех на тима.

Другият тим от Ел Ей - Лейкърс загуби тежко от Орландо със 117:130. ЛеБрон Джеймс завърши с 22 точки, но това бе крайно недостатъчно. Лейкърс губеше с 15 точки в третата част и така и не успя да стопи този пасив. Никола Вучевич бе най-полезен за победата на Меджик с 36 точки и 13 борби.

Хюстън записа четвърта поредна победа след 132:112 над Сакраменто. Джеймс Хардън се отличи с 34 точки и 8 асистенции, а Крис Пол добави 24 точки и 9 асистенции.