Дунав изненада Добруджа за първата си победа (статистика)

Волейболният отбор на Дунав (Русе) записа първата си победа в Суперлигата на България. Воденият от Петър Шопов тим изненада и се наложи у дома над Добруджа 07 (Добрич) с категоричното 3:0 (26:24, 25:23, 25:14) в мач от 5-ия кръг, игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Арена Монбат".

Така русенци са на 9-о място във временното класиране с 4 точки след 1 победа и 4 загуби, с колкото е и 10-ия Черно море (Варна). Добруджа пък е 6-и с 2 победи, 3 загуби и 8 точки. В следващия 6-и кръг Дунав е отново домакин, но този път на Миньор (Перник), докато добричлии ще приемат новака Дея спорт (Бургас). Срещите са в събота (24 ноември) от 17,00 и 18,00 часа.

Домакините от Дунав започнаха с две точки преднина в първия гейм, но след това добричлии поеха инициативата. Това продължи до 22:22, но в следващите минути Дунав набра инерция и затвори трудно с 26:24. По подобен начин се разви и втората част - 25:23, докато третия гейм премина под диктовката на русенци, които спечелиха с разгромното 25:14 и 3:0.

Над всички за Дунав бе опитният капитан Костадин Стойков с 22 точки (3 аса, 2 блока, 61% ефективност в атака и 63% позитивно посрещане) за победата. За тима на Добруджа Велизар Чернокожев приключи с 14 точки.

ДУНАВ (РУСЕ) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:0 (26:24, 25:23, 25:14)