Академик продължи серията си срещу Спартак

Академик Бултекс 99 (Пловдив) продължи победната си серия срещу Спартак (Плевен), надделявайки над този съперник в седми пореден мач за първенство. Баскетболистите на треньора Дарко Костич спечелиха гостуването си в зала “Балканстрой” с 85:58 и така вече имат равен баланс с домакините, като и двата клуба са с баланс от 2 победи и 4 загуби след шест изиграни мач през сезон 2018/2019 в НБЛ.

Пловдивчани установиха контрол над мача още през първата част, която бе брилянтна за тях в офанзивен план и завърши при резултат 31:19. Академик продължи силно и до почивката, когато преднината вече бе достигнала цели 21 точки - 60:39. Спартак спечели третата четвърт и скъси изоставането до 71:56 преди финалната четвъртина, но обрат нямаше и гостите победиха с 85:68.

Васил Бачев бе най-резултатен за победителите с 26 точки, Питър Олисемека вкара 16 и овладя 13 борби, а Никола Вуйович остана с 11 точки. За Спартак Константин Коев вкара 18, Цветослав Острев добави 17, а Николай Върбанов завърши с 13.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) - АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 68:85 (19:31, 20:29, 17:11, 12:14)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Цветослав Острев 17, Радослав Кочев 2, Георги Бързаков 6, Константин Коев 18, Николай Върбанов 13 (Тодор Тодоров 4, Никола Ангелов 2, Николай Маринов 4, Михаил Цонков, Даниел Диков 2, Антон Цвятков)

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99: Дайшон Найт 7, Васил Бачев 26, Венелин Христов 3, Младен Виткович 3, Никола Вуйович 11 (Александър Груев 8, Илиян Ставрев, Адриян Секулов 7, Николай Николов 2, Мартин Сотиров 2, Питър Олисемека 16)