Септември с класика срещу Германея

Септември (Симитли) най-после се отпуши и победи с класическото 3:0 Германея (Сапарева баня) . Срещата бе от 16-ия кръг на Югозападната трета лига. До този мач отборът от Симитли бе реализирал едва 6 гола в 15 срещи. Още в първата минута Лъчезар Дафков от домакините удари греда. В 14-ата Кирил Георгиев откри резултата.

Още в началото на втората част за Септември имаше добри положения и в 65-ата минута Лъчезар Дафков вкара и втори гол. Точно преди последния съдийския сигнал Кирил Домозетски оформи и класическото 3:0 за своя отбор. Така отборът на Септември записа първа победа от 5 кръга насам. Наставникът в оставка Спас Стоименов беше радостен от победата, както и момчетата от отбора.

"Много важна победа, много изстрадана и за психиката на отбора ни. Показахме едно добро представяне. Смятам, че ще се отрази на отбора много добре и през следващия полусезон ситуацията ще се промени към добро", коментира Стоименов.

В класирането Септември е на 14-о място с актив от 16 точки, а Германея е на 11-а позиция с 20 пункта.