Сърбия отчая Черна гора за 107 секунди

Сърбия победи Черна гора с 2:1 и продължава да не познава вкуса на загубата Лигата на нациите, а с днешните три точки си почти сигурно си осигури и първото място в крайното класиране на група 4 на Лига С. На стадион “Райко Митич” в столицата Белград домакините си осигуриха успеха с два светкавични гола през първото полувреме, а гостите върнаха едно попадение през втората част, но нямаха сили за нещо повече.

Западните ни съседи обаче все още не са на 100% сигурни за първата позиция, защото Румъния има мач по-малко и теоретичен шанс да ги измести.

Адем Ляич откри резултата, завършвайки сръбска контраатака в 30-ата минута, когато се възползва от перфектен пас от дълбочина на Душан Тадич и прати топката в долния ъгъл на вратата за 1:0. Александър Митрович удължи впечатляващата си серия и две минути по-късно удвои, оползотворявайки с воле асистенция на капитана Александър Коларов за 2:0. Двата сръбски гола паднаха в рамките на 107 секунди.

За таранът на Фулъм това бе пети гол в пет мача в Лигата на нациите и общо единадесети в последните му единадесет двубоя с националната фланелка. Митрович можеше да добави още едно попадение на сметката си, но в 38-ата минтуа пропусна дузпа, след като опита да прехвърли вратаря, но дори не уцели вратата. Голмайсторът напусна игра в 83-ата минута под аплодисментите на феновете, бивайки заменен от Лука Йович.

Черногорците съживиха интригата в 70-ата минута, когато Стефан Мугоша вкара красив гол за 2:1, пращайки топката точно под гредата на Предраг Райкович за 2:1, но в оставащите 20 минути нямаше повече голове.