Шотландия помете Албания, всичко ще се реши в последния мач (видео)

Шотландия помете Албания с 4:0 като гост и запази шансове да се бори за първото място в Група 1 в Лига “С” на Лигата на нациите. Така Шотландия събра 6 точки и е на втора позиция в класирането в групата, но е домакин на лидера Израел в решаващия последен мач на 20 ноември. Израел също е с 6 точки, като победи с 2:1 Шотландия в Хайфа през октомври.

Тази вечер щотландците излязоха напред в резултата още в 14-ата минута с гол на Райън Фрейзър, който с прецизен изстрел изпрати топката в долния ляв ъгъл на Етрит Бериша. В 22-ата минута нещата се усложниха за домакините от Албания, които останаха с човек по-малко на терена. Червен картон си изкара Мергим Маврай, който първо бе декориран в жълто, а веднага след това си изпусна нервите и бе отстранен от игра.

Шотландците се възползваха по най-добрия начин от така създалата се ситуация и във втората минута на добавеното време на първата част вкараха втори гол. Негов автор стана Стивън Флетчър от дузпа. В 55-ата минута пък Джеймс Форест бе точен за 0:3, след като напредна в половината на домакините и остана сам срещу Бериша. В 68-ата минута Форест реализира второто си попадение в срещата, с което и оформи крайния резултат.

АЛБАНИЯ - ШОТЛАНДИЯ 0:4
0:1 Фрейзър (14)
0:2 Флетчър (45+2-дузпа)
0:3 Форест (55)
0:4 Форест (68)