Марица си тръгна с точка от Димитровград

Отборът на Марица (Пловдив) завърши 1:1 при гостуването си на Димитровград в мач от 15-тия кръг на първенството в Трета лига - Югоизточна група. Срещата се игра на стадион “Миньор” в Димитровград при мрачно време и температура от около 2 градуса. Двубоят бе равностоен, като студеното време попречи и на двата отбора да покажат своите възможности. От състава на Марица липсваха немалко футболисти, които страдат от контузии.

Първата част бе равностойна и предложи предимно борба в центъра на терена, а положенията пред двете врати бяха малко. Втората част започна по подобен начин, но маричани започнаха да изнасят играта все по-напред в половината на домакините. Противно на логиката играчите на Димитровград успяха да открият резултата в 67-ата минута след добър пробив. До края на мача възпитаниците на треньора Борислав Караматев дадоха всичко от себе си, за да променят негативния развой.

Те доминираха на терена в оставащото време. Домакините играеха организирано в дефанзивен план и почти не поглеждаха напред, с изключение на няколко изритани топки. В 85-ата минута Георги Георгиев изравни с глава, след центриране на Тодор Тимонов. Георгиев намери топката на скорост и я заби неспасяемо във вратата на домакините. До края на мача Марица можеше да направи и пълен обрат, но пловдивски футболисти на три пъти пропуснаха от чисти позиции.

След срещите от 15-тия кръг Марица има 32 точки в актива си и заема 3-то място във временното класиране. Лидер е Нефтохимик с 37 точки, пред Созопол с 35. Четвърти е Загорец с 31 точки, но и с мач по-малко. В следващия кръг Марица приема Созопол в най-интересния мач от програмата на 16-тия кръг. Мачът е следващата събота от 14:30 часа, на стадион “Марица”, като това ще бъде последното домакинство на маричани за есенния полусезон.

МАРИЦА: Илия Николов, Николай Димитров, Величко Величков, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Красимир Иванов (Милен Танчев), Христо Янчев (Лъчезар Ангелов), Тодор Тимонов, Айкут Янъков, Запрян Запрянов, Пламен Табаков (Георги Георгиев).