Марек остави Велбъжд на последно място в Югозападната трета лига

Марек (Дупница) победи с 2:1 като гост Велбъжд в Кюстендил в местното дерби от 16-ия кръг на Югозападната трета лига. Поражението остави Велъбжд без победа и на последно място в класирането. Гостите започнаха по-добре срещата на стадион „Осогово“ и в 15-ата минута Даниел Георгиев вкара ефектен гол от пряк свободен удар. В края на полувремето гол на домакините бе отменен заради засада. Велбъжд обаче започна по-силно втората част и стигна до изравнителен гол 13 минути преди края. Той бе дело на Атанас Пенков от дузпа. В 83-ата минута гостите също имаха много сериозни претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена от рефера Благой Манов. В първата минута на 7-минутното продължение, след центриране на Даниел Димитров, стражът на Велбъжд Кирил Кирилов се размина с топката и тя попадна в мрежата за 1:2. В класирането Марек е на 12-та позиция със 17 точки, а Велбъжд е последен с едва 3 точки.