Юношите на България разбиха Гибралтар

Юношеският национален отбор на България до 19 години разгроми Гибралтар с 6:0 във втория си мач от група 13 на европейските кваликации за юноши.

Националите се нуждаеха от победа с голям резултат, за да съхранят добри шансове за класиране в следващия етап и я постигнаха в мразовитото време на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Още до почивката българите вкараха пет гола. Нападателят от Шефилд Уензди Преслав Боруков се отличи с хеттрик (12, 20, 22), а два гола добави Митко Митков от ЦСКА-София (8, 26).

Седем минути след почивката се разписа халфът на Миньор Раднево Емануел Личев за крайното 6:0.

В другия мач от групата на "Трейс Арена" в Стара Загора Гърция победи Румъния с 5:3.

В третия кръг на 20 ноември България играе с Гърция, а Румъния с Гибралтар. Гърция е лидер в класирането с пълен актив от 6 точки, а България е на второ място с 4 точки. Румъния е на трета позиция с 1 точка, а на последното място е Гибралтар без спечелена точка.

Първите два отбора в крайното класиране ще се класират за Елитния квалификационен кръг, който ще се проведе през пролетта на 2019 г.