Монтана победи Левски в контрола с много голове и обрати (видео+снимки)

Oтборът на Монтана постигна успех с 3:2 над Левски в контрола, която се проведе на стадион "Георги Аспарухов". Гостите поведоха в 6-ата минута с гол на Сергей Георгиев. Атанас Кабов изравни, a Паулиньо направи 2:1. В 52-ата минута Атанас Илиев върна равенството в сблъсъка. Малко преди края Борислав Дамянов оформи крайния резултат в срещата.

Спарингът бе изгледан от собственика на клуба Спас Русев. В ложите бе и юношата на Левски Николай Михайлов.

Първото попадение в срещата падна още в 6-ата минута, когато Сергей Георгиев се възползва от добро подаване в наказателното поле и с мощен шут не остави шанс на Николай Кръстев.

58 Левски - Монтана

В 12-ата минута Фелипе Нашименто опита хубаво подаване към Ривалдиньо, който обаче не разбра идеята на халфа и пасът бе пресечен от стража на гостите. Секунди по-късно бразилският нападател на “сините” пробва удар от далечна дистанция, но опитът му мина високо над вратата.

В 19-ата минута Буш и Ривалдиньо комбинираха отлично, но десетката на “сините” отново не успя да отправи точен удар. Две минути по-късно Атанас Кабов се озова на перфектна позиция да се разпише, но вратарят на Монтана успя да се намеси.

В 26-ата минута играчите на Славиша Стоянович изравниха резултата. Крайният бранител Нганиони намери превъзходно Кабов. Талантът успя да засече подаването и да се разпише в мрежата на Орлинов.

В 41-ата минута Левски стигна до пълен обрат. Атанас Кабов центрира отдясно към Буш. Румънският нападател овладя и комбинира с Паулиньо, който без проблем направи резултата 2:1. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.
Второто полувреме започна мечтано за футболистите на Ферарио Спасов, след като в 52-ата минута Атанас Илиев изравни. Нападателят се възползва от груба грешка на резервата Антони Белмонт. Голмайсторът на гостите излезе на идеална позиция и с лекота направи 2:2.

В 65-ата минута Стоянович направи нови четири промени, след като в първите секунди на втората част се появиха Станислав Иванов и Белмонт, 25 минути преди края на срещата треньорът на “сините” включи в игра Тиам, Мариани, Oбертан и Цветкович.

В 74-ата минута Борислав Дамянов заби трети гол в мрежата на Николай Кръстев. Младият нападател се възползва от поредна пробойна в “синята” защита. Дамянов бе изведен очи в очи срещу стража на домакините и технично прати топката във вратата на 26-кратните шампиони на България.
До края на срещата “сините” се опитаха да стигнат до равенството, но отбраната на Монтана се справи с атаките на Левски и спечели контролата с третия във временното класиране на Първа професионална лига.

ЛЕВСКИ - МОНТАНА 2:3

0:1 Сергей Георгиев (6')
1:1 Атанас Кабов (26')
2:1 Паулиньо (41')
2:2 Атанас Илиев (52')
2:3 Борислав Дамянов (74')