ЦСКА Москва остана непобеден в Евролигата след успех срещу Байерн Мюнхен

ЦСКА Москва остана равен с Реал Мадрид на върха в класирането на баскетболната Евролига за мъже, след като победи с 93:79 Байерн Мюнхен като гост. Двата отбора са с пълен актив след първите седем кръга от редовния сезон на най-силния европейски клубен турнир, а с една загуба зад тях е Фенербахче. ЦСКА отбеляза 13 тройки в срещата в Мюнхен и контролираше всичките четири части на срещата в "Ауди Доум" в петък. Московчаните, които поведоха с двуцифрена преднина още през първата четвъртина, завършиха мача с шестима играчи с над 10 точки. Кори Хигинс бе най-резултатен с 18 пункта, а Серхио Родригес добави 12 и осем борби.

Нихад Дедович и Дерик Уилямс отбелязаха по 14 точки за Байерн. Барселона остана на две победи от върха, след като надви Жалгирис Каунас с 88:85 след продължение. Също с актив 5-2 е Анадолу Ефес, който победи Панатинайкос със 78:62. В последния четвърти мач в петък вечер Гран Канария се наложи с 84:78 над Макаби Тел Авив и двата тима останаха във втората половина на класирането.