Отличен Кузманов на полуфинал в Буенос Айрес

Националът на България за "Купа Дейвис" Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 50 хиляди долара и гостоприемство. Кузманов победи квалификанта Бастиан Мая (Чили) с 6:4, 6:2 за 84 минути.

25-годишният пловдивчанин пропиля ранен аванс от 3:0, но след 4:4 спечели пет поредни гейма, с което взе първия сет и поведе с 3:0 във втория. Той реализира нов пробив за 5:1, но в следващия гейм пропусна мачбол при собствен сервис и Мая намали на 2:5. Кузманов все пак успя да затвори мача с общо петия си пробив, за да триумфира.

Така той заработи 2510 долара и 29 точки за световната ранглиста, а на полуфиналите българинът очаква победителя от двубоя между аржентинците Педро Качин и Факундо Аргуейо.

Кузманов продължава с отличната форма, която демонстрира през последните седмици. Той за първи път в кариерата си ще играе на полуфинал на турнир от сериите "Чалънджър".