Черно море изненада Пирин за първата си победа (статистика)

Волейболистите на Черно море (Варна) постигнаха първата си победа за сезона в Суперлигата на България. Варненци изненада и се наложиха у дома над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:20, 30:28, 21:25, 25:21) в среща от 5-ия кръг на първенството, играна тази вечер в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

Така варненци се отлепиха от дъното във временното класиране и вече са 9-и с 1 победа, 4 загуби и 4 точки. За тима на Пирин това бе втора поредна и общо 3-а загуба в шампионата и се смъкна на 7-о място с 2 победи и 7 точки. В следващия 6-и кръг Черно море ще гостува на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), докато разложани приемат ЦСКА. Мачовете са в събота (24 ноември) от 17,30 и 18,00 часа.

Гостите от Пирин тръгнаха добре в първата част, но позволиха на варненци да стопят дистанцията. Последва игра точка за точка, но в крайна сметка домакините от Черно море поеха инициативата и поддържаха темпото до края, повеждайки с 1:0 след 25:20. Втората част стартира стабилно за "моряците", но след 15:15 бе доста оспорвана, като на моменти разложани поведоха и вкараха интрига. Това мобилизира домакините, но играта отново се завърза и разликата в полза на Пирин стана 3 точки. До края лидерството отново се сменяше, но в крайна сметка варненци измъкнаха гейма след 30:28.

Третият гейм също предложи доста интересни моменти, като варненци поддържаха темпото през по-голямата част от времето, но изпуснаха шанса за чиста победа след 17:17. Пирин набра инерция и спечели гейма с 25:21, намалявайки пасива си на 1:2. В решителната четвърта част Черно море показа по-добра игра, като до края не отпусна инициативата и записа първата си победа след 25:21 и 3:1.

Страхотен мач за Черно море изигра Стефан Иванов, който заби 26 точки (5 аса!, 3 блока и 41% ефективност в атака) за победата. Калоян Балабанов пък добави още 19 точки (4 аса!, 47% ефективност в атака и 59% позитивно посрещане) за успеха. За гостите от Пирин Йордан Желязков реализира 16 точки.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:1 (25:20, 30:28, 21:25, 25:21)
ЧЕРНО МОРЕ: Димитър Славов, Стефан Иванов 26, Калоян Балабанов 19, Симеон Димитров 13, Николай Миронов 8, Николай Колев 14 - Христо Христов-либеро 1 (Йоан Кайряков, Димитър Василев 1, Борис Димов 1)
Старши треньор: ДИМИТЪР ПАНГАРОВ
ПИРИН: Франсиско Сотелдо 3, Йордан Желязков 16, Георги Елчинов 5, Радослав Попов 6, Петър Бъчваров 3, Костадин Гаджанов 10 - Христо Колев-либеро (Петър Петров 3, Любомир Телкийски, Благовест Катранджиев 13, Мартин Кръстев 4, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.