Словения направи услуга на България

Отборите на Словения и Норвегия завършиха наравно 1:1 в среща от Лигата на нациите. Попадението за домакините отбеляза капитанът Бенджамин Вербич в 9-ата минута. Гостите изравниха с гол на Бьорн Йонсен в 85-ата минута. Двубоят от Група 3 на Лига C бе от важно значение за отбора на България. Норвегия и "лъвовете" са съответно на първо и второ място в класирането в групата с еднакъв актив от точки - 10., но скандинавците са с по-добра голова разлика от едно попадение. След днешния резултат в Никозия, където България завърши наравно 1:1 с Кипър, крайният изход от мача в Любляна е благоприятен за "лъвовете".
Срещата започна по-силно за домакините, които поведоха още в 9-ата минута с гол на капитана Бенджамин Вербич. Нападателят получи много добър извеждащ пас от Домен Чрънигой и със силен удар с десния крак, насочен в долния десен ъгъл, не остави шансове за намеса на Йорщайн.

Веднага след попадението отборът на Норвегия изнесе играта в по-предни позиции в търсене на изранително попадение. В 30-ата минута само късметът спаси отбора на Словения от това да не получи гол във вратата си. Центриране на Елиунуси намери непокрит на втора греда Елабделауи. Последният засече топката с глава, а на самата голлиния Аляш Струна протегна крак и блокира. Топката буквално се разходи по голлинията, а там Мевия успя да предотврати опасността. Само минута по-късно Мохамед Елиунуси пропусна втора златна възможност за гол, стреляйки в аут от близка дистанция.

И през втората част Норвегия бе по-активният отбор на терена, а футболистите на Ларс Лагербак погледна доста сериозно към вратата на Словения в търсене на изравнителен гол. В 66-ата минута Ола Камара пропусна добра възможност, стреляйки в аут с глава след центриране от ъглов удар. В 73-ата минута Словения вкара втори гол във вратата на Норвегия чрез Роберт Берич, който засече добро центриране от фаул. Въпреки че първоначално попадението бе зачетено, впоследствие то бе отменено заради засада. В 85-ата минута Бьорн Йонсен разпечата вратата на Словения и даде надежда на своя тим за пълен обрат.
Нападателят успя да се пласира добре в наказателното поле и да играе с глава след центриране на Нордтвайт. До края на срещи двата тима не успяха да променят равенството и разделиха точките.

СЛОВЕНИЯ - НОРВЕГИЯ 1:1
1:0 Вербич (9)
1:1 Йонсен (85)

Словения: Белец, Скубич, Аляш Струна, Ротман, Дервишевич, Шпорар, Зайц, Андраш Струна, Мевия, Вербич, Чрънигой;
Норвегия: Йорщайн, Ростед, Нордтвайт, Селнес, Камара, Йохансен, Т. Елиунуси, Алесами, М. Елиунуси, Енриксен, Елабделауи;