Марек отнесе Миньор в Суперлигата (статистика)

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) записа 3-а поредна и общо 4-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Виктор Карагьозов отнесоха като гости Миньор (Перник) с 3:0 (25:10, 25:17, 25:13) в първи мач от 5-ия кръг, игран тази вечер пред около 400 зрители в зала "Борис Гюдеров".

Така дупничани се изкачиха на 2-о място във временното класиране с 4 победи, 1 загуба и 10 точки, но преди изиграването на останалите срещи от кръга. Миньор пък е 10-и с едва 1 победа, 4 загуби и 3 точки. В следващия 6-и кръг Марек ще бъде домакин на лидера Хебър (Пазарджик), докато перничани ще гостуват на новака Дунав (Русе). Двубоите са съответно в петък (23 ноември) от 18,30 часа и в събота (24 ноември) от 17,00 часа.

Гостите от Марек поеха инициативата от началото на срещата, като оставиха перничани едва на 10 точки в първия гейм. Във втората част играчите на Петьо Драгиев поведоха с 5:0, но тя постепенно бе стопена от дупничани. При 12:13 бе повратният момент за домакините, като след два аса на Ангел Велков дупнишкия тим отново излезе напред в резултата и до края не даде шанс на Миньор да се върне в играта. Третият гейм бе под диктовката на Марек, който спечели с категоричното 25:13 и 3:0.

Най-полезен за Марек бе руандиецът Ив Мутабази с 14 точки (3 блока, 3 аса и 53% ефективност в атака) за победата. За домакините от Миньор Камен Каменов завърши със скромните 7 точки.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 0:3 (10:25, 17:25, 13:25)
МИНЬОР: Павел Иванов 3, Любослав Симеонов 2, Пламен Драгиев 2, Камен Каменов 7, Георги Левенов 4, Адриан Аначков 3 - Методи Методиев-либеро (Иван Замфиров, Александър Петров 2, Захари Николаев 4, Антонио Иванов-либеро)
Старши треньор: ПЕТЬО ДРАГИЕВ
МАРЕК: Стефан Георгиев 2, Ив Мутабази 14. Ангел Велков 9, Светослав Иванов 10, Павел Душков 6, Борислав Апостолов 4 - Георги Михайлов-либеро
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.