Марица спечели категорично дербито с Берое в Стара Загора

Волейболният шампион на България при жените Марица (Пловдив) победи Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:21, 25:19, 25:9) * в дербито на 3-ия кръг в НВЛ. Двубоят се игра пред около 200 зрители в зала "Иван Вазов" в Стара Загора.

Първият гейм започна с предимство на Марица от две точки, преди Берое да направи разлика от 4 при 16:12. Шампионките изравниха резултата и поеха контрола над гейма, който затвориха след успешна атака на Мирослава Паскова при 25:21. Втората част маричанки поведоха със сериозна преднина в началото от 4 точки, които бяха стопени и Берое обърна резултата. Това не притесни маричанки, които отново направиха разлика и след хубаво изпълнение на сервис от страна на Таня Петкова геймът беше спечелен с 25:19. В третият гейм Марица направи много сериозна разлика при 13:3 и спечели категорично гейма след успешна блокада на Дженифър Крос за 25:9.

Най-полезна за Марица стана Дженифър Крос с 14 точки, Александра Миланова добави още 13 точки за победата.

Успехът днес беше исторически за клуба, маричанки са в серия от 59 поредни мача без загуба в НВЛ или точно 3 години. Победната серия на Марица започна на 21 ноември 2015 година с тригеймова победа като гост на ЙЕБ Шумен 05 (Шумен).

Във вторник (20 ноември) шампионките на България гостуват на френския шампион Безие в първи сблъсък от групите на Шампионската лига в спортната палата на град Агд.