Иртиш (Павлодар) на Херо с убедителна победа в Казахстан

Воденият от Димитър Димитров отбор на Иртиш (Павлодар) разгроми с 3:0 Къран (Шимкент) като гост в първи плейофен мач за запазване на мястото в казахстанската Премиер лига. Иртиш завърши 10-и в редовния сезон на елитната дивизия и по регламент трябваше да си защити мястото срещу 3-ия от второто ниво. Момчетата на Димитър Димитров-Херо почти обезмислиха реванша на 20-и ноември, след като нанизаха три гола като гости и доказаха, че мястото им е при най-добрите в страната.

Още в 8-ата минута Родриго Антонио откри резултата след добра комбинация в наказателното поле на домакините. В 41-ата минута Кирил Шестаков се възползва от неразбирателство в защитата на Къран и прати топката в мрежата.

Три минути след началото на второто полувреме Пазълхан от състава на домакините си вкара автогол заради грешка на младия вратар на тима Исмаил Аскеров.

"Надявам се, че сме си свършили работата. Беше един много труден сезон, но днес бяхме без съмнение по-добри. Надяваме се, че догодина Иртиш, много голям клуб за казахстанския футбол, ще има много повече успехи и по-добро класиране", заявиха след края на мача българските треньори на тима Димитър Димитров и помощникът му Георги Чиликов.