"Червените" 5 години и половина без загуба у дома в дербито

ЦСКА се намира във впечатляваща серия от 5 години и половина без загуба от Левски във „Васил Симов”. Червените приемат вечния съперник утре от 18:30 часа в дербито на Суперлигата. От клубния сайт на армейците припомнят, че последното поражение на клуба в собствената му зала от вечния съперник датира от 19 март 2013-а. На въпросната дата Левски стигна до успех с 3:2 в четвъртфинален двубой от плейофите. Любопитно е да се отбележи, че за сините тогава играят Краси Гайдарски (2 точки), Христо Цветанов (11 точки) и Симеон Александров (12 точки), които сега са част от селекцията на Александър Попов.

Впоследствие ЦСКА постига 4 поредни победи във „Васил Симов”. Тимът губи и с 1:3 на 7 декември 2013-а, но тогава се води домакин в зала „Христо Ботев”. Единственият по-завързан мач в неговия дом се проведе на 18 ноември 2016-а. Момчетата на Попов поведоха с 2:0, но допуснаха подценяване на ситуацията и изравняване, преди все пак да вземат крайния успех с 3:2. И в момента са в серия от 4 поредни победи на домашна сцена.

Серията на ЦСКА срещу Левски във „Васил Симов”