Александър Георгиев игра една третина при загуба в дербито на Ню Йорк

Антони Бовийе записа първи хеттрик в кариерата си в Лигата и помогна на Айлъндърс да спечели дербито на Ню Йорк срещу Рейнджърс със 7:5. Валтери Филпула добави 3 асистенции, а вратарят Томас Грайс парира 36 удара. Това беше осма поредна победа за Айлъндърс в местното съперничество от 6 декември 2016 година насам.

Вратарят с български корени Александър Георгиев влезе в игра за Рейнджърс след края на втория период и направи пет спасявания от шест удара, след като преди това титулярът Хенрик Лундквист допусна пет гола от 17 изстрела.

Брейдън Пойнт реализира хеттрик, а Тампа Бей преодоля пасив от 0:2 и стигна до обрат за 4:3 с четири гола при числен превес при гостуването на Питсбърг.

Пойнт се разписа три пъти в рамките на 91 секунди, което е вторият най-бърз хеттрик в историята на Националната хокейна лига.

Никита Кучеров асистира и при трите попадения, а Яни Гурд вкара победния гол в 7:56 минута на втората третина..

С успеха Тампа събра 27 точки и се изравни с лидера в лигата Нешвил.

За Питсбърг с два гола и асистенция се отличи Патрик Хорнквист, а Фил Кесъл също добави гол и асистенция.

Кари Прайс отрази 43 шайби и помогна за успеха на Монреал с 3:2 над Калгари като гост в канадското дерби. Артури Лехтонен вкара първия си гол гол за сезона, с който донесе победата за гостите 7:46 минути преди края.

Каспери Капанен се разписа два пъти, а Фредрик Андерсен спаси 42 изстрела, при успеха на Торонто над домакина Сан Хосе с 5:3.

20-годишният новобранец Дрейк Батерсън вкара при дебюта си в НХЛ, а Отава прекъсна серията от четири поредни победи на Детройт с успех с 2:1 като домакин.

Мику Койву се отличи с гол и две асистенции, а Минесота разгроми гостуващия Ванкувър с 6:2.

Кийт Кинкейд спаси всичките 29 удара и записа седми "шътаут" в кариерата си, а Ню Джърси надделя над домакина Филаделфия с 3:0. Джоуи Андерсън, Кайл Палмиери и Блейк Коулман на празна врата оформиха едва втория успех на тима за сезона като гост.