Скучно реми в Дъблин

Вратарят Дарън Рандолф спаси Ейре от домакинска загуба в приятелската среща със Северна Ирландия. Двубоят на "Авива Стейдиъм" в Дъблин завърши 0:0, а малкото интересни моменти бяха създадени от гостите, но Рандолф беше безпогрешен.

И двата отбора още веднъж показаха, че имат проблеми в атака, което си личи и от представянето им в Лигата на нациите. Селекционерите Мартин О'Нийл и Майкъл О'Нийл искаха да видят в какво състояние се намират избраниците им преди предстоящите след няколко дни официални мачове, но едва ли са останали доволни.

Ветеранът Глен Уилън изигра последния си мач за домакините от Ейре. Той беше сменен през второто полувреме и получи много овации от феновете. Благодарение на Рандолф халфът няма да запомни прощалния си двубой с негативен резултат. Стражът на "детелините" се намеси впечатляващо при удари на Гавин Уайт и Стюарт Далас преди почивката, а след нея отрази и опасен удар на Джордан Джоунс.

В края на срещата резервата Кайл Лафърти също пропусна да донесе успеха на Северна Ирландия.

ЕЙРЕ - СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ 0:0