Казахстан и Мъри Стоилов отново не победиха Латвия (видео)

Отборите на Казахстан и Латвия завършиха 1:1 в двубой от Лигата на нациите, който се изигра в Астана. Преди месец мачът между двата тима в Рига приключи при същия резултат. Гафуржан Суюмбаев (37) даде преднина на домакините, а Денис Ракелс (48) изравни за гостите.

Казахстан, ръководен от Станимир Стоилов, първи успя да стигне до гол в 37-ата минута чрез Суюмбаев, който от границата на наказателното поле добре насочи топката в далечния ъгъл на вратата. Малко след почивката, в 48-ата минута, след изпълнение на корнер Ракелс възстанови равенството, което се запази и до края на мача.

Така Казахстан остава на втората позиция в група 1 на дивизия D с 6 точки, а Латвия е на трето място с 3. По-късно днес водачът и сигурен победител в групата Грузия (12 точки) гостува на последния Андора (2 точки).