Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Резервите на Лудогорец загубиха от отбора на Георге Хаджи

Лудогорец загуби с 0:2 от Виторул (Констанца) в контролен мач, игран на стадион "Лудогорец Арена". В двубоя срещу четвъртия в румънското първенство, който е воден от легендата Георге Хаджи, участие не взеха ангажираните с националните отбори на България, Полша и Румъния Антон Недялков, Яцек Гуралски, Клаудио Кешерю, както и получилите почивка Ренан, Вандерсон, Марселиньо, Густаво Кампаняро, Натанаел, Жоао Пауло и Джоди Лукоки.

Треньорът Антони Здравков започна двубоя с Хорхе Броун на вратата, Сисиньо вдясно, Терзиев и Форстър в центъра на защитата и Цветомир Панов вляво. В средата на терена в стартовия състав попаднаха Лукас Саша и Светослав Дяков. По крилата вляво и вдясно действаха съответно Ивайло Климентов и Жуниор Брандао. Зад нападателя започна Мей Махлангу, а на върха на атаката действаше Якуб Шверчок.

Първото полувреме премина под непрекъснат дъжд, което затрудни двата отбора. Преобладаваха единоборствата, като въпреки приятелския характер на мача двата тима се хвърлиха здраво и показаха дисциплина във всички фази на играта. Лудогорец можеше да открие в средата на първата част след бърза атака и завършващ удар на Лукас Саша, получил отличен пас от Жуниор Брандао. В 29-ата минута румънците поведоха в резултата. След късо изпълнение на корнер и центриране в наказателното поле на "орлите" Михай Водуц се разписа от малък ъгъл след рикошет в тялото на Шверчок. Лудогорец можеше да изравни в последната минута на първата част. Якуб Шверчок обаче пропусна дузпа, отсъдена за фаул срещу самия него. Полският нападател стреля в аут покрай лявата греда.

През втората част треньорът Антони Здравков направи някои смени, като в игра се появиха Олег Димитров, Димитър Илиев и Мартин Милков. Лудогорец натисна, но така и не успя да отбележи гол до последния съдийски сигнал на рефера Драгомир Драганов. Такъв обаче падна във вратата на влезлия като резерва Даниел Наумов. В 90-ата минута Андрей Артеан заби с глава след центриране отдясно. В продължението на двубоя Ерол Дост отблизо пропусна да намали, като стреля в аут.

ЛУДОГОРЕЦ - ВИТОРУЛ 0:2

0:1 Михай Водуц (29)

0:2 Андрей Артеан (86)

ЛУДОГОРЕЦ: Хорхе Брун (61- Даниел Наумов), Сисиньо (61 – Димитър Илиев), Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Светослав Дяков (46 – Олег Димитров), Лукас Саша (78 – Ерол Дост), Мей Махлангу, Ивайло Климентов (61 – Мартин Милков), Жуниор Брандао, Якуб Шверчок

ВИТОРУЛ: Александру Бузбучи, Роберт Нечиу ( 56 – Влад Ачим), Сърджан Лучин (87 – Филип), Себастиан Младен, Лима Маилсон, Андрей Артеан, Пол Якоб (56 - Брадли Де Нойеер), Хоури (81 – Алекси Питу), Йонут Вина (87 – Константин Дима), Александру Матан (68 – Александру Стойка), Михай Водут (46 – Луис Мунтеану (73 – Карло Касап))