Чикаго надигра Сейнт Луис за първа победа на Колингтън в НХЛ

Джереми Колингтън спечели първата си победа като треньор в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като Кори Крофърд спаси 28 шайби и Чикаго (7-8-4) надви с 1:0 Сейнт Луис (6-7-3), за да прекъсне серия от осем загуби.

Чикаго започна поредицата от поражения с 3:7 срещу Сейнт Луис на 27-и октомври, а на 6-и ноември Колингтън наследи уволнения Жоел Кеневил. Блекхоукс загубиха първите три срещи под ръководството на новия си треньор, но спечелиха без допуснат гол срещу Блус в първия мач от три поредни у дома. Това беше и първият случай от началото на редовния сезон, в който Крофърд не допуска гол във вратата си.

Чикаго вкара единствения гол при атака след наказание на Владимир Тарасенко за препъване. Брент Сийбрук не успя да вкара след пас на Джонатан Тейвс, но защитникът Джей Боумийстър довкара шайбата във вратата си с кънка за крайното 1:0 при 4:05 минути до сирената.

Бен Чиарот вкара победния гол 7:09 минути преди края за успеха на Уинипег с 3:1 срещу Вашингтон. Марк Шайфели се разписа при числено предимство, а Кайл Конър довърши шампионите с гол на празна мрежа и Джетс спечелиха трети мач в серията от четири домакинства.

Коуди Ийкин вкара два гола, а Марк-Андре Флюри спря 29 удара за третия си шътаут за сезона при победата на Лас Вегас с 5:0 срещу Анахайм. Колорадо пък надви Бостън с 6:3 в четвъртия мач от НХЛ в сряда.