Балкан загуби в Минск, но запази шансовете си

Българският вицешампион Балкан (Ботевград) загуби като гост на Цмоки Минск (Беларус) със 73:84 (12:24, 18:18, 23:29, 20:13) в среща от предпоследния пети кръг в група "В" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за ФИБА Къп.

Възпитаниците на Небойша Видич запазват шансове да продължат в следващата фаза на турнира. Това може да се случи още тази вечер, ако в другата среща от групата АЕК Ларнака (Кипър) спечели срещу гостуващия Монс Ено (Белгия).

В Минск българските баскетболисти започнаха много лошо срещата и загубиха първата четвърт с 12 точки разлика. След това играчите на Балкан подобриха играта си, но второто полувреме започна със серия 13:4 и за първи път Цмоки Минск поведе с разлика над 20 точки, която запази дълго време в третия период. Все пак баскетболистите на Балкан трябваше да загубят с по-малко от 14 точки разлика, за да запазят предимство пред Цмоки Минск в директните двубои и успяха да го постигнат.

Брендън Браун и Танксли Ефъней бяха най-резултатни за Балкан с по 15 точки, а по 13 реализираха Алекс Гаврилович и Микейл Хопкинс. Стефан Муди беше най-полезен за Цмоки с 31 точки, а Ди Джей Шелтън завърши със 17 точки и 9 борби.

В последния кръг на 20 ноември Балкан гостува на Монс Ено (Белгия).