Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Локо (ГО) без проблеми срещу Левски, НСА взе дербито на аутсайдерите

Хандбалният тим на Локомотив (Горна Оряховица) победи категорично Левски от Левски с 36:30 в мач от 7-ия кръг на А РХГ. Въпреки разликата в резултата, победата не дойде лесно. В мач между традиционно неудобни съперници "железничарите" започнаха по-убедително. В началните минути поведоха с 9:5, успяха да задържат разликата и се оттеглиха на почивката с преднина 19:16. През втората част гостите започнаха по-агресивно и изравниха при 20:20 в 36-а мин. В следващите минути локомотивци поведоха, но хандбалистите от Левски отново възстановиха равенството 23:23 в 45-а мин. В герой на мач за Локо в оставащото време се превърна Веселин Лазаров - вратарят, който спаси множество удари на противника. Това даде увереност на колегите му в атака. Подкрепени от вярната публика в препълнената зала "Никола Петров" горнооряховчани вдигнаха оборотите и започнаха да бележат гол след гол. Постепенно разликата набъбна до крайното 36:30.

В последната среща от кръга НСА взе своебразното дерби на аутсайдерите, след като надигра като гост Фрегата (Бургас) с 23:19 (10:7).

Локо (ГО) е на 7-о място във временното класиране с 6 точки след 3 победи и 4 загуби, следван от Левски и НСА с по 1 победа, 6 загуби и 2 точки. На последното 10-о място е Фрегата без победа и спечелена точка до момента. В 8-ия кръг горнооряховчани ще гостуват на "студентите", Левски ще бъдат гости на силния тим на Чардафон, а бургазлии ще гостуват на шампионите от Локомотив (Варна). Срещите са следващия уикенд (24 и 25 ноември).

Този уикенд (17 и 18 ноември) пък ще бъдат срещите от 1/8-финалите на турнира за Купата на България. В тях Локомотив (Горна Оряховица) ще гостува с втородивизионния Железничар (София), Левски с друг тим от второто ниво на родния ни хандбал - Спартак (Плевен), а НСА отново ще играе с Фрегата, но този път в столицата.