Берое с 3 от 3 в Балканската лига след успех в Пловдив

Берое (Стара Загора) продължава без грешка в Балканската лига, записвайки третата си победа от 3 мача. Заралии надиграха Академик Бултекс 99 с 95:86 (29:17, 15:25, 27:20, 24:24) като гости в Пловдив и оглавиха класирането в регионалната надпревара с пълен актив и шест точки на сметката си.

В основата на третия пореден триумф на старозагорския тим бе Конър Франкамп. Американският пойнт гард бе над всички в двубоя, като завърши с 29 точки, половината от които реализира още в първата четвърт в “Колодрума”, когато наниза 15. Бившият играч на колежанските Канзас и Уичита Стейт даде 4 асистенции, овладя 3 борби и добави по 1 отнета топка и 1 чадъра за 28 игрови минути, впечатлявайки с 6/9 в стрелбата от зоната за 3 точки. Адонис Файлър с 19 точки, Александър Янев с 12 и Далин Бачински с 13 допълниха карето на най-добрите релизатори за беройци.

Гостите от Стара Загора поведоха с двуцифрена разлика още през първата част (29:17), а макар да загубиха втората, удържаха лидерството на почивката, когато бяха напред с 44:42. Третата четвърт отново бе на тяхна сметка и след нея те имаха преднина от 71:62, а във финалните 10 минути удържаха устрема на пловдивчани и фиксираха крайния резултат на 95:86.

Дайшон Найт с 23 точки и Васил Бачев със 17 бяха най-резултатни от стартовата петица на Академик Бултекс 99, докато Адриян Секулов се включи силно от пейката с 16 точки. Тимът има 1 победа и 2 загуби в актива си.