Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Чардафон би Спартак (Варна) и се върна на 3-о място

Мъжкият хандбален отбор на Чардафон (Габрово) постигна 4-а победа в първенството на А РХГ. В най-интересната среща от 7-ия кръг габровският тим надигра като домакин бронзовия медалист от миналото първенство Спартак (Варна) с 30:23 и с актив от 9 точки се върна на 3-о място във временното класиране.

Срещата в зала "Орловец" започна в бавно темпо, с доста грешки и от двата отбора, като в първите 10 минути бяха реализирани само четири гола и резултатът беше 1:3. Чардафон изравни в 13-а минута, но с три поредни попадения Спартак отново излезе напред. Поведени от своя играещ треньор Христо Данаилов, домакините записаха серия от пет безответни гола и от този момент до края не изпуснаха лидерството. На почивката Чардафон се оттегли с аванс от три гола – 12:9. През втората част Данаилов се дръпна на дясното крило, а на сцената излезе младокът Петко Петков, който започна да ниже попадения от левия гард. Георги Николов пое диригентската палка, добре се включи и Димитър Петков, който беше колеблив в началото на срещата. Николай Цветков пък направи пореден забележителен мач на вратата и напълно обезсърчи играчите на Спартак. Така разликата бързо набъбна на 8 гола – 18:10. След това домакините от Чардафон умело запазиха аванса си до края, за да се поздравят с крайното 30:23.

Петко Петков реализира 8 гола за успеха, а Георги Николов добави 7 попадения за победата.

В 8-ия кръг Чардафон отново ще бъде домакин и ще приеме в зала "Орловец" състава на Левски от град Левски. Спартак пък ще бъде домакин на коравия тим на Осъм (Ловеч). Мачовете са на 24 ноември (събота). Преди това ще се изиграят срещите от 1/8-финалната фаза на турнира за Купата България. Жребият отреди на габровския тим да гостува на втородивизионния Етър 64 (Велико Търново), а варненци ще бъдат гости на Мартен 67 (село Мартен), като срещата ще се играе в Русе. Мачовете са този уикенд.