Донев елиминира №2 в схемата в Анталия

Габриел Донев записа впечатляваща победа в първия кръг на основната схема на турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара. Българинът направи обрат и се наложи с 4:6, 6:3, 5:3 и отказване на поставеният под №2 Александер Журбин от Русия, който е №334 в света.

В първия сет Донев допусна пробив в гейм №9 и това се оказа решаващо. Във втората част Габриел първи стигна до пробив за 3:1, но допусна рибрейк за 3:2. Донев постигна нов пробив за 4:2 и успя да запази преднината си до края на сета. В третата решителна част Габриел направи пробив при 3:3 в гейм продължил повече от 10 минути. Нашето момче затвърди за 5:3, а след това Журбин се отказа от мача.

Това е четвърта поредна победа за Донев. Той започна турнира от квалификациите и записа три успеха без да загуби сет.

Утре Пламен Милушев ще играе срещата си от първия кръг срещу №3 в схемата Бруно Сантана от Бразилия. Милушев също започна турнира от пресявките. Там Пламен записа три победи без загубен сет.

В турнира на двойки Габриел Донев и Пламен Милушев ще играят в първия кръг срещу Серихио Баранко от Испания и Михаил Коровин от Русия.