Мик Шумахер преследва семеен хеттрик на прочутото състезание в Макао

Шумахер-младши ще стартира в прочутото улично състезание в Mакао този уикенд, където ще се опита да спечели семеен хеттрик. Новият шампион на Формула 3 може да стане третият различен победител в надпреварата от своето семейство след баща си Михаел Шумахер през 1990 г. и чичо си Ралф Шумахер през 1995 г. След страхотната си втора половина от сезона във Формула 3 Мик е един от фаворитите за победата тази неделя.

Освен семейния хеттрик, евентуална победа в Макао може да отвори нова глава в кариерата на Шумахер-младши. Очаква се през следващия сезон младият германец да дебютира във Формула 2.

Синът на легендата на Формула 1 Михаел Шумахер направи дебюта си в състезанието миналата година. Тогава той записа и най-бързата обиколка в състезанието.

"Очаквам състезанието с нетърпение, защото тази писта е невероятна за каране. Ще дам всичко от себе си", сподели ентусиазирано Мик. На стартовата решетка заедно с него ще се наредят още 27 състезатели.