Гредите спряха ЦСКА 1948 и Арда в дербито на Втора лига (видео+галерия)

ЦСКА 1948 и Арда (Кърджали) завършиха 0:0 в дербито от 14-ия кръг на Втора лига. Двата тима си размениха по една греда след изстрели на Андонов и Христов, като тези две положения бяха най-чистите в срещата. Сблъсъкът предложи много битка и доста грешки при подаванията, които допълнително попречиха да се получи някакъв по-атрактивен мач.

Все пак домакините бяха малко по-дейни през втората част и в 76-ата минута претендираха за дузпа след шут на Диков и игра с ръка на Сандев, но реферът Георги Кабаков остана безмълвен. Същото стори и няколко минути по-късно след падане на Лукас Мартинс на границата на наказателно поле.

Гостите можеха да открият резултата в 4-ата минута, когато Георги Андонов засече с глава центриране отдясно на Димитър Законов, но топката се отби в напречната греда. Именно това бе и единственото положение за гостите в целия мач. В 23-ата минута и домакините осъществиха първата си по-опасна атака. Буров намери Гущеров, който свали с глава към непокрития Димов. Халфът можеше да шутира под ъгъл от десетина метра, но предпочете да центрира. Подаването му обаче се получи неточно.

До края на полувремето двата отбора продължиха да залагат на битка в центъра на терена, а многото допускани грешки при подаванията на футболистите и бавното темпо така и не им позволиха да сътворят някаква комбинация. ЦСКА 1948 имаше възможност да притесни гостуващия страж Караджов при изпълнение на два фаула около границата на наказателното поле, но червените не успяха да ги отиграят добре.

Шест минути след почивката в опита си да центрира Димитър Буров затрудни неимоверно Иван Караджов, който изби в корнер. След неговото изпълнение Апостол Попов стреля параболично с глава, а стражът на Арда отново спаси.

В 54-ата минута червените, които играеха малко по-активно след началото на втората част, можеха да открият резултата при първата си реална голова възможност. Христов стреля от 14-15 метра, топката рикошира в защитник на сините, който се хвърли на шпагат, а след това се отби в напречната греда.

В 62-ата минута Марчев стреля от 25 метра, но неточно. В 76-ата минута Диков овладя топката и шутира от 6-7 метра след меле в наказателното поле на гостите, топката се удари в ръката на падналия Румен Сандев и бе уловена от Караджов. Домакините поискаха дузпа, но Кабаков прецени, че не трябва да отсъжда такава. Пет минути по-късно резервата Слаев получи шанс да шутира от 5-6 метра под ъгъл, но ударът му излезе високо над вратата.

Към края на двубоя и Арда имаше претенции за нарушение, когато Генчев подпря в гърба Мартинс, интервенцията бе около границата на наказателното поле, но Кабаков показа жълт картон за симулация на нападателя.

ЦСКА 1948 - АРДА 0:0