Четири греди и все пак Чикаго биха безпроблемно!

Неделната програма в НФЛ предложи невиждан куриоз. Кикърът на Чикаго Коуди Парки удари четири греди, но въпреки това „мечките” безпроблемно стигнаха до 36:22 у дома срещу Детройт. Парки пропусна два фийлдгола и две допълнителни точки и стана вторият с подобен куц ден срещу „лъвовете” този сезон (б.а. – миналият месец колегата му от Грийн Бей Мейсън Кросби изпорти пет шута). Мичъл Трубиски обаче раздаде пасове за рекордните в кариерата си 355 ярда, включително три тъчдауна, оставяйки Чикаго (6-3) на първото място в НФК Север.

Том Брейди улови третия пас в кариерата си, но Ню Инглънд загубиха за първи път от 24 септември насам. Куотърбекът на „патриотите” не бе хващал хвърлена към него топка от 6 декември 2015 г. В четвъртата част Брейди улови паса на Джулиън Едълман, но се спъна преди отметката на първия даун. Секунди по-късно топката стана притежание на Тенеси, а Брейди (21 от 41 за 254 ярда) догледа загубата 10:34 от пейката.

Далас свалиха временно примката от шията на треньора Джейсън Гарет, побеждавайки като гост Филаделфия с 27:20. Останали с двама здрави корнърбека шампионите бяха разнищени от Дак Прескот (26 от 36 за 270 ярда), а Езекил Елиът пробяга 151 ярда и се разписа два пъти в последната четвърт. Далас (4-5) изравниха Филаделфия по показатели, но заради победата в прекия мач вече са втори в НФК Изток, но все още доволно далеч от зоната на плейофите.