Емил Стоилов с първи досег до испанската Лига АСВ

Българският баскетболен талант Емил Стоилов се докосна за първи път до най-силното клубно първенство в Европа - испанската Лига АСВ. 16-годишният център попадна в групата на своя отбор Естудиантес за гостуването на Сарагоса, което “студентите” от Мадрид загубиха с 85:91.

Бившият играч на ЦСКА не записа игрови минути, но това бе поредна крачка напред в развитието му, след като той замина за Испания преди около година. 210-сантиметровият Стоилов вече натрупа опит с дублиращия отбор на Естудиантес, който се състезава в четвърта лига на местния баскетбол, а освен това е основна фигура в своята възрастова група при подрастващите.

Загубата от Сарагоса бе пета за столичани в общо седем мача от началото на новата кампания в местния елит.

Извън досега си с представителния тим, през настоящия сезон Стоилов отново получава немалко игрови минути за дубъла на своя отбор и в 7 мача за Естудиантес “Б” има по 25.3 минути, за които се отличава със 7.1 точки, 4.1 борби и 0.6 асистенции.