Севиля се вклини между Барса и Атлетико след страхотен обрат (видео)

Отборът на Севиля надви трудно с 2:1 гостуващия Еспаньол в мач от 12-ия кръг на испанското първенство. При победа гостите щяха да се изравнят с лидера Барселона. Успехът на “бяло-червените” доближи севилци на точка от Барса. Борха Иглесиас вкара за “лос перикитос” в 38-ата минута, но голове на Габриел Меркадо (70) и Висам Бен Йедер (89) зарадваха публиката на “Рамон Санчес Писхуан”.

В десетата минута домакините удариха греда. Марио Ермосо изпусна Куинси Промес, който стреля с глава, заби топката в земята, след което кълбото намери напречната греда. В 15-ата Пабло Сарабия шутира прекалено високо, залагайки на силата. В 19-ата и гостите загатнаха за възможностите си в атака: Естебан Гранеро стреля над гредата. В 24-ата Диего Лопес се намеси превъзходно след много опасен удар на Андре Силва.
В 30-ата и 33-ата Силва и Сарабия направиха нови пропуски за южняците. В 38-ата гостите от Барселона откриха резултата. Серхио Гарсия нахлу по левия фланг, центрира ниско в малкото наказателно поле, където Борха Иглесиас изпревари бранител и отбеляза - 0:1. Момчетата на Пабло Мачин реагираха с още положения пред вратата на Лопес. В 42-ата стражът изби след шут към близкия ъгъл на Хесус Навас. В 45-ата испанският вратар се справи и с комбинация между Сарабия и Андре Силва.
В 50-ата Томаш Вацлик спаси след шут на Гранеро. В 59-ата вратарят на домакините отново се намеси при изпълнение на Иглесиас. В 70-ата севилци изравниха след корнер, а Габриел Меркадо се възползва от меле и отбеляза отблизо - 1:1. В 85-ата Вацлик отново изпъкна със спасяване при контра на “папагалчетата”, завършена от Серхио Гарсия. В 88-ата домакините удариха втора греда след страховит удар на Висам Бен Йедер. Минута по-късно Бен Йедер направи пълен обрат, възползвайки се от хубаво извеждащо подаване на Евер Банега. Банега пусна към нападателя, който преодоля технично Диего Лопес за крайното 2:1.