Айнтрахт смачка Шалке след ново представление на водещия реализатор в първенството (видео)

Носителят на купата на Германия Айнтрахт (Франкфурт) също задмина Байерн (Мюнхен) в класирането на Бундеслигата, след като надигра Шалке 04 с 3:0 на свой терен в заключителния сблъсък от 11-ия кръг. “Орлите” пречупиха своя опонент с три гола през второто полувреме, когато си пролича по-добрата им физическа форма. Нов силен мач изнесе Лука Йович, който с две попадение поведе в голмайсторската листа на първенството с 9 гола, минавайки пред съотборника си Себастиен Алер, Аласен Плеа (Борусия М), Пако Алкасер и Марко (и двамата от Борусия Д), които имат по 8. Младият сръбски нападател е толкова високо в листата заради петте си попадения, които наниза в един двубой - срещу Фортуна (Дюселдорф) през октомври.

Алер реализира третия гол на “Комерцбанк Арена” в 80-ата минута, а в края пропусна сам срещу вратаря. Отделно и двата състава удариха по една греда чрез Анте Ребич за домакините и Йевген Коноплянка за Шалке.

С това поражение отборът от Гелзенкирхен е само на точка над опасната зона.

Първото полувреме беше равностойно и в същото време скучно, но след почивката нещата се промениха. Предимството на състава на Адолф Хютер нямаше как да не даде резултат. В 61-вата минута Ребич се възползва от две последователни грешки на Салиф Сане и подаде на Йович, който вкара за 1:0. В 73-ата минута сръбският национал покачи на 2:0 след пробив на Филип Костич по лявото крило, а в 80-ата Алер заби кълбото под гредата след разбъркване след корнер.

Футболистите на Шалке отговориха само с два удара във вратата и трябваше да се примирят със загубата.