Сасуоло и Лацио поделиха точките, "орлите" влязоха в Топ 4 (видео)

Отборите на Сасуоло и Лацио не излъчиха победител помежду си в среща от 12-ия кръг на Серия “А”. Двата отбора завършиха при резултат 1:1 на стадион “Мапей”, а двете попадения паднаха през първото полувреме. Гостите от Рим поведоха още в 8-ата минута с гол на Марко Пароло, който бе най-съобразителен в наказателното при блокиран удар на Луис Алберто от защитник на Сасуоло. “Неровердите” изравниха в 15-ата минута след гол с глава на Джан Марко Ферари. След днешния мач футболистите на Симоне Индзаги се изкачиха до 4-ото място във временното класиране, даващо право на участие в Шампионска лига. Това обаче може да бъде променено след днешната среща между петия Милан и шампиона Ювентус. Сасуоло пък е 7-и с актив от 19 точки.
Отборът на Лацио поведе в резултата още в 8-ата минута след гол на Марко Пароло. Луис Алберто бе намерен напълно непокрит в наказателното поле, а полузащитникът пое и стреля силно към вратата. На самата голлиния бранителят Джан Марко Ферари успя да блокира удара, но топката попадна в Марко Пароло, който вкара първия гол в мача.
Преднината на “орлите” остана непроменена едва 7 минути, защото в 15-ата минута домакините изравниха резултата. Лирола центрира добре в наказателното поле, а там Ферари успя да се извиси и да вкара топката с глава във вратата на Томас Стракоша.
В 29-ата минута Чиро Имобиле получи добро подаване от Луис Алберто, пое топката и с второто си докосване стреля силно към вратата на Сасуоло. За нещастие на италианския нападател обаче, топката се отби в десния страничен стълб.
И в следващите минути по-активният отбор в предни позиции бе този на Лацио, който създаде няколко добри ситуации чрез Луис Алберто. Те обаче не доведоха до гол във вратата на Сасуоло и така двата отбора се оттеглиха на почива при равенство.

Най-добрата ситуация за отбора на Лацио през второто полувреме дойде в 65-ата минута. Сергей Милинкович-Савич даде началото на добра контраатака за “орлите”, която премина през Чиро Имобиле. Нападателят спечели няколко метра с дрибъл и пусна добър пас към Хоакин Корея, който стреля право в Андреа Консили. В 74-ата минута Доменико Берарди пробва късмета си с удар от далечна дистанция, който излезе в аут. В добавеното време на срещата самостоятелен рейд на Корея завърши със силен удар над вратата. Така двата отбора не излъчиха победител и поделиха точки помежду си.