Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Марсилия се завърна на победния път

Отборът на Олимпик Марсилия победи с 2:0 Дижон в мач от 13-ия кръг на Лига 1. Марсилци стигнаха до успеха с късни голове във всяко едно полувреме. Лукас Окампос откри резултата в 45-ата минута след асистенция на Адил Рами. Самият бранител пък подпечата успеха с гол в 84-ата минута след подаване на Кевин Строотман.

По този начин ОМ прекъсна серията си от две поредни загуби и се върна на победния път. Играчите на Руди Гарсия в момента са на шеста позиция с актив от 22 точки. Дижон от своя страна продължава да затъва и вече десет мача е без успех. Отборът от Източна Франция е на 18-о място с 11 точки.