Вихър (Славяново) спря Янтра и качи Спартак (Пл) на върха

Янтра сдаде първото място в Северозападната Трета лига след 1:1 в Габрово срещу Вихър (Славяново) в мач от 15-ия кръг на първенството. От равенството се възползва плевенския Спартак, който оглави еднолично класирането. На габровския стадион "Христо Ботев" селекцията на Петър Кръстев повече атакуваше, но вратаря на гостите Светлин Линев спаси почти всичко.

Гостите започнаха с трима невъзстановени и без петима контузени. Те действаха по-затворено, но при всяка възможност контраатакуваха. При опасна атака Константин Генков бе фаулиран в наказателното поле и сам откри резултата от дузпа в 15-ата минута. В следващите минути Искрен Писаров и два пъти Пламен Кожухаров излязоха на голови позиции, но славяновския страж се справи.

Картината не се промени и след почивката. В 60-ата минута вихърци можеха да реализират второ попадение, но Евгени Систов го пропиля. После Тодор Чирпанов стреля, но Линев пак се намеси успешно. В 75-ата минута един от стълбовете в халфовата линия на гостите – Дилян Димитров напусна контузен. Веднага след това Пламен Кожухаров надскочи Ивайло Иванов и отблизо изравни с глава.