Спартак (Плевен) на върха след лесен успех в Левски

Плевенският Спартак е новият лидер на Северозападната Трета лига след 2:0 в град Левски над едноименния тим. За лидерската позиция помогнаха и конкурентите му за върха – Янтра (Габрово) и Бдин (Видин), които загубиха точки в този 15-и кръг на първенството.

Спартаковци взеха мача срещу последния в класирането без напрежение. Те доминараха с лекота през всичките 90 минути. В 17-ата Тони Паликрушев реализира след асистенция на Иво Върбанов. Любомир Тодоров вкара втория гол в средата на второто полувреме.

Положения за плевенчани пропиляха още Ивайло Иванов – три пъти, Любомир Тодоров, Венцислав Миленов, Ивайло Раденцов и Цветан Петров. Домакините изиграха последния четвърт час с 10 футболисти заради червен картон на техен състезател, който извърши грубо нарушение срещу Петров.