Локо (Мездра) повали Бдин

Втора поредна загуба за доскорошния лидер на Северозападната Трета лига – Бдин (Видин). След домакинското поражение преди седмица от Янтра (Габрово) с 1:2, сега в Мездра със същия резултат го надви местния Локомотив в мач от 15-ия кръг на първенството. Заслужен успех за домакините с оглед случилото се на терена. Още в 5-ата минута топката бе поставена на точката за изпълнение на дузпа пред видинската врата за игра с ръка на бранител и Браян Стоянов откри резултата. В 42-ата минута гостите имаха претенции за същото нарушение на голлинията на домакините, но съдийски сигнал не последва. В средата на втората част ветерана Илия Илиев стреля коварно от фаул и видинския страж Ивайло Сайков със сетни усилия изби топката в гредата. Малко след това Тихомир Найденов се възползва от грешка на бдинци в защита и удвои аванса на „железничарите“. В края Радослав Байчев от воле фиксира окончателното 2:1.