Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

РБ (Лайпциг) вече също поглежда към първото място (видео)

Тимът на РБ (Лайпциг) се възполза от поражението на Байерн (Мюнхен) и задмина шампионите в класирането на Бундеслигата. Отборът от Източна Германия разби Байер (Леверкузен) с 3:0 на свой терен и ще посрещне паузата на трета позиция, на 5 точки от върха. В същото време “аспирините” са само на 2 точки от опасната зона след поредния си неубедителен резултат.

В четвъртък и двата състава имаха тежки мачове в Лига Европа, но този следобед това личеше само в играта на гостите от Леверкузен. Домакините не им дадоха никакъв шанс и стигнаха до заслужен успех. Юсуф Поулсен вкара първия гол в 27-ата минута, като интересното беше, че първоначално той не беше зачетен заради сигнал на страничния рефер за засада, но след намесата на ВАР се видя, че нападателят е бил в редовна позиция при паса към него.

Лайпциг доминираше и удвои преднината си в 68-ата минута, когато изненадващо точен беше Лукас Клостерман. Пет минути преди края настойчивостта на Клостерман доведе до това топката да достигне до Поулсен за третото попадение.
Така Разенбалшпорт вече няма загуба от 10 кръга насам в Бундеслигата и не е допускали гол от пет насам.
Играчите на Байер бяха просто спаринг-партньор и нанесоха първия си изстрел в очертанията на вратата чак в 77-ата минута. Леверкузен продължава да е непостоянен, като в един кръг победи с 6:2 като гост, а веднага след това загуби вкъщи с 1:4.