Мхитарян спаси Арсенал от домакинска загуба

Гол на Хенрик Мхитарян четири минути преди края спаси Арсенал от домакинска загуба срещу Уулвърхамптън. Срещата завърши 1:1, а “вълците” трябва да съжаляват, че не си тръгнаха от “Емиратс” с трите точки. Гостите пропуснаха серия от положения, а блестящ мач направи Бернд Лено. За отбора на Унай Емери това е трето поредно равенство в първенството, което ги остави на пето място с актив от 24 точки. Лондончани изостават с 8 точки на лидера Манчестър Сити.

Уулвс прие играта в собствената си половина в началото на двубоя. Гостите разчитаха на контраатаки, които организираха по великолепен начин. В 13-ата минута отлична атака започна от Иван Кавалейро, който се възползва от грешка на Джака, напредна и подаде на Хименес, който му върна и  португалският нападател засече кълбото за 0:1. Така в четвърти пореден мач “артилеристите” първи допускат гол.

Двубоят стана по-открит, а Арсенал се хвърли в търсене на изравняването. Александре Лаказет пропусна великолепна възможност да направи това. Той получи топката в наказателното поле и стреля, но Коуди се хвърли и с тяло блокира удара му.

Последва атака на Уулвс, като само отлични изяви на Бернд Лено предотвратиха второ попадение във вратата му. Германският страж направи двойно спасяване, за да спре Коща и Хименес. Лено трябваше да се намесва и малко по-късно след силен удар на Хелдер Коща.

Емери се опита да промени нещо на почивката, като извади Иуоби и пусна Гендузи, а Обамеянг заигра до Лаказет в атака. Домакините обаче не създаваха много опасности. Лукас Торейра отправи отличен удар от дистанция, но Руи Патрисио изби топката. Техничен удар на Обамеянг пък се отклони от гредата.

Контраатаките на “вълците” много често носеха опасност, но играчите на гостите не се възползваха от положенията си. Четири минути преди края те бяха наказани. Тогава влезлият като резерва Мхитарян центрира, топката мина над главите на всички, изненада Патрисио и се озова в мрежата. В заключителните минути Уулвс пропусна 2-3 възможности да стигне до победен гол след отлични контраатаки.

АРСЕНАЛ - УУЛВС 1:1
0:1 - Кавалейро (13)
1:1 - Мхитарян (86)