Емполи се пребори за втора победа през сезона

Отборът на Емполи се поздрави с втора победа от началото на сезона в Серия “А”. След като първата бе регистрирана още в първия кръг, днес Емполи надви у дома с 2:1 Удинезе. Срещата бе от 12-ия кръг и след нейния край Емполи заема 18-о място в класирането с 9 точки. Удинезе е с една позиция по-нагоре и със същия брой точки.

Миха Заич даде аванс на Емполи в резултата с удар от близко разстояние в 41-ата минута. Шест минути след почивката Франческо Капуто бе точен за 2:0 с удар с глава след центриране от ъглов удар.

В 80-ата минута Родриго де Паул пропусна дузпа за Удинезе, но секунди по-късно Игнасио Пусето с удар от въздуха от малка дистанция изпрати топката във вратата на домакините. Играчите на Емполи все пак удържаха победата в заключителните минути и взеха ценни три точки.