Челси не успя да превземе вратата на Евертън

Челси не успя да отбележи гол в домакинството си на Евертън и загуби две точки. Срещата завърши 0:0, като отборът на Маурицио Сари изпусна серия от положения през второто полувреме, а блестящ мач направи Джордан Пикфорд.

Резултатът остави лондончани на трето място в класирането, на две точки зад Ливърпул и на една зад Манчестър Сити, който по-късно днес се изправя срещу Манчестър Юнайтед в дербито на кръга.

Двубоят на “Стамфорд Бридж” започна с активни действия и от двата отбора. Евертън показа, че е дошъл примирен и пресираше високо съперника. Челси не успяваше да застраши вратата на Пикфорд в началото, а в 12-ата минута можеше да получи попадение. След ъглов удар топката се озова в Бернар на границата на наказателното поле. Бразилецът отправи страхотен удар, но топката мина встрани от дясната греда.

Лондончани търпеливо изчакваха да намерят пролука в защитата на съперника, но тимът на Марко Силва бе достатъчно добре огранизиран. Маркос Алонсо получи шанс да стреля от фаул от добра позиция, но ударът мина покрай вратата.

Евертън се справяше отлично с опазването на Азар, като положения липсваха и пред двете врати. Пет минути преди почивката бе отправен първият удар в очертанията на вратата. Той бе дело на Алонсо, който стреля от въздуха от труден ъгъл, но Пикфорд отрази топката.

От началото на второто полувреме Челси бе далеч по-агресивен и още в 46-ата минута вратарят на гостите трябваше да се намесва. След центриране на Азар Мората засече топката, но Пикфорд се намеси блестящо. “Карамелите” също имаха своите шансове. Далечен удар на Сигурдсон бе отразен от Кепа, а малко по-късно Бернар не се възползва от добра ситуация, като се спъна и не отправи удар.

С изтичане на минутите натискът на домакините се засили. Вилиан пропусна да открие резултата, след това удар на Азар бе отразен от Пикфорд. Вратарят на Евертън се справи блестящо и при следващата ситуация, когато след изстрел на Азар, топката се отклони в Мина. В 66-ата минута Алонсо нацели гредата с мощен удар с левия крак. По-късно Мората успя да прати топката в мрежата след центриране на Аспиликуета, но нападателят бе в положение на засада и попадението не бе зачетено.

Положенията пред Пикфорд продължиха, а следващото се откри пред Азар. Белгиецът бе изведен зад защитата и стреля по диагонала, но топката мина покрай гредата. “Карамелите” обаче играха много силно в защита в последните минути и не позволиха да се създадат много опасности пред вратата им. В същото време те направиха няколко добри контраатаки, но и те не доведоха до гол.

ЧЕЛСИ - ЕВЕРТЪН 0:0

ЧЕЛСИ: Кепа, Алонсо, Рюдигер, Луис, Аспиликуета, Жоржиньо, Канте, Ковачич, Вилиан, Азар, Мората

ЕВЕРТЪН: Пикфорд, Дин, Мина, Кийн, Коулман, Гомес, Гай, Сигурдсон, Бернар, Уолкот, Ричарлисон