Банско се наложи над Беласица

Беласица (Петрич) загуби с 0:1 от Банско в среща от 15-ия кръг на Югозападната трета лига. Срещата бе очаквана с много голям интерес, защото бе и час от инициативата "Заедно за Крум". Повече от 600 зрители дойдоха на стадиона в село Първомай, почти всички от тях купиха и повече билети за да се съберат и повече пари за 18-годишния Крум Николов от село Първомай.

Той бе пометен преди време от шофьор на тротоара в Петрич и загуби крака си. В томболата на стадиона бяха разиграни фланелки и екипировка на Беласица. Отделно нa авхода бяха поставени и кутии, в които всеки можеше да дари пари за Крум. Със сигурност събраната сума е четирицифрена. Единственият и победен гол за Банско реализира Милен Василев от фаул в 25-ата минута. Малко преди почивката аматьорският национал Запро Динев удари греда за домакините.

През втората част Васил Тачев и Динев пропуснаха добри положения за Беласица, а Милен Василев също удари греда за гостите. В края на мача при контраатака голмайсторът на "козлите" Христо Спасов остана сам срещу вратаря Димитров, но тръгна да подава вместо да стреля. Това бе първа загуба за Беласица под ръководството на Иво Тренчев. Комитите са на 11-та позиция с 19 точки, а Банско е на 6-та с 29 точки.