Ливърпул прехвърли топката в полето на Сити и Челси след не толкова лесен успех срещу последния (видео)

Ливърпул излезе на първо място във временното класиране на Премиър лийг поне за няколко часа, след като победи с 2:0 Фулъм на "Анфийлд". Мохамед Салах (41') и Джердан Шакири (53') се разписаха за мърсисайдци, а гостите, които заемат последно мяст, се чувстваха ощетени, тъй като секунди преди първия гол на Ливърпул попадение на Александър Митрович бе отменено заради много спорна засада.

Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп беше направил четири промени в сравнение с двубоя с Цървена звезда през седмицата, в който Ливърпул се провали, след като загуби с 0:2 в Белград. Джо Гомес, Фабиньо, Джердан Шакири и Роберто Фирмино започнаха като титуляри.

Фулъм излезе в доста дефанзивна формация, като Славиша Йоканович бе предприел три корекции. Сайръс Кристи, Алфи Моусън и Калъм Чембърс стартираха.

Домакините създадоха първата възможност след малко повече от три минути игра. Александър-Арнолд центрира отдясно, Фирмино се размина с топката, която стигна до Мане. Сенегалецът стреля към далечния ъгъл, а Салах направи неуспешен опит да отклони кълбото, което в крайна сметка премина встрани от вратата. В 13-ата минута Шакири отправи добър изстрел от границата на наказателното поле. Топката премина встрани, но повторенията показаха, че Серхио Рико я докосна. Въпреки това бе отсъден аут. Три минути по-късно Салах и Фирмино направиха чудесно двойно, след което египтянинът излезе очи в очи със стража на гостите, но стреля отблизо в краката му.

29 Ливърпул - Фулъм 2:0
В 20-ата Арнолд засече с глава центриране на Фабиньо, но ударът му премина над вратата.
Четири минути след това изненадващо Фулъм можеше да поведе с първата си атака в мача. Митрович отклони с глава след изпълнение на аут. Топката стигна до Сесеньон, който остави Гомес далеч зад себе си, след което стреля веднага, но встрани от вратата.
Това даде повече кураж на гостите и в 29-ата минута Шюрле нанесе нов опасен изстрел от границата на наказателното поле. Този път Алисон изби, а Ван Дайк попречи на Митрович да направи добавка.
В 35-ата минута нов изстрел на Шакири от 20-ина метра премина отново встрани от целта.
Фулъм стигна до попадение в 41-вата минута, след като Митрович засече с глава центриране отдясно. Голът обаче бе отменен заради спорна засада на сърбина. Докато част от играчите на "котиджърс" оспорваха решението, Алисон поднови играта, подавайки към Александър-Арнолд. Десният бек отправи много добър извеждащ пас към Салах, който използва скоростта и излезе сам срещу Рико - 1:0. В 52-рата минута Рико със сетни усилия изби над вратата страхотен изстрел на Мане. След последвалия корнер се получи по-дълго разиграване, в края на което Робъртсън центрира перфектно към далечната греда, където Шакири засече изключително технично от въздуха - 2:0.
В 58-ата минута Калъм Чембърс влезе много опасно в краката на Салах, за което получи само жълт картон, въпреки че повторенията показаха, че спокойно може да бъде изгонен.
Рико отново се намеси блестящо в 62-рата минута, когато изби силен удар на Робъртсън.
Ливърпул е на първо място с актив от 30 точки, но по-късно днес Челси играе с Евертън, а досегашния лидер Манчестър Сити приема Манчестър Юнайтед. При очакваните развои на тези срещи мърсисайдци могат отново да се окажат на трета позиция в края на деня.