Аталанта разпиля безобразен Интер (видео)

Отборът на Аталанта разпиля Интер с 4:1 в среща от 12-ия кръг на Серия "А". Домакините поведоха чрез Хатебур в 8-ата минута след добро подаване на Робин Госенс. В 47-ата минута Интер изравни чрез Мауро Икарди, точен от дузпа. В 62-ата минута Джанлука Манчини отново изведе бергамаските напред в резултата след гол с глава. В 88-та минута Берат Джимсити вкара трети гол във вратата на Ханданович след центриране на Иличич от фаул. В добавеното време Алехандро Гомес заби четвърти пирон в ковчега на Интер след прекрасен фалцов удар, който попадна в далечния ъгъл на вратата. Така Аталанта сложи край на победната серия на "нерадзурите", които не познаваха вкуса на загубата в седем поредни срещи от Серия "А".

Домакините имаха реалната възможност да вкарат още попадения във вратата на Самир Ханданович, който спаси тима си на няколко пъти. През първото полувреме бергамаските пропиляха пет доста чисти положения за гол, а цялостното представяне на футболистите на Интер бе потресаващо.

Наставникът на Интер Лучано Спалети заложи на любимата си схема 4-2-3-1. На вратата застана намиращият се в страхотна форма Самир Ханданович, пред когото действаха Данило Д’Амброзио, Жоао Миранда, Милан Шкриняр и Квадво Асамоа. Тройката в средата на терена бе сформирана от Матиас Весино, Марсело Брозович и Роберто Галярдини. В предни позиции Иван Перишич и Матео Молитано помагаха на капитана Мауро Икарди.

Джан Пиеро Гасперини пък се беше спрял на единадесеторка, в която най-сериозно впечатление направи отсъствието на Муса Бароу. На вратата действаше Бериша, а тройката в защита бе съставена от Толой, Джимсити и Манчини. В полузащита опитният наставник се бе спрял на петима. Хатебур, Де Роон, Фрьолер, Госенс и Ригони подкрепяха Дуван Сапата и Иличич в предни позиции.

По традиция отборът на Интер играе доста трудно в Бергамо, като от 2008 година насам “нерадзурите” са записали едва победи - 2:0 на 06.04.2008 с попадения на Патрик Виейра и с 4:1 през февруари 2015 с голове на Джердан Шакири, Фреди Гуарин на два пъти и Родриго Паласио. Обнадеждаващото в случая преди днешната среща бе, че Интер се намираше в страхотна форма и ще търсеше осма поредна победа в Калчото.

Още в 3-ата минута на двубоя Аталанта бе много близо до това да поведе в резултата. Самир Ханданович спаси своя тим с две спасявания в рамките на няколко секунди. Словенският страж се намеси при удар на Дуван Сапата, при който топката отиде на крака на Хатебур, останал сам пред опразнената врата. В момента на удара обаче Ханданович плонжира по блестящ начин и изби топката в ъглов удар.

В 8-ата минута домакините поведоха след блестящо проведена атака по левия фланг от Робин Госенс, който пусна прострелно центриране към втора греда, а там Хатебур подложи крак и реализира. Две минути след тази ситуация Интер можеше да изостава с два гола. Центриране на Папу Гомес срещна крака на Данило Д'Амбриозио, а от рикошета топката се отби в страничния стълб. В 22-ата минута само късметът помогна на Интер да не допусне нов гол във вратата си. Дуван Сапата навлезе в наказателното поле и центрира към непокрития Йосип Иличич, който не успя да засече на метър от опразнения десен ъгъл на Самир Ханданович.

В 34-ата минута Интер отправи първи удар към вратата на Аталанта. Центриране на Данило Д'Амброзио бе засечено с глава от Иван Перишич, но топката прелетя над напречната греда. В 36-ата минута ужасяваща грешка на Мауро Икарди в центъра на терена постави началото на контраатака за Аталанта. Топката попадна в краката на Дуван Сапата, който се справи лесно с Жоао Миранда, но ударът му излезе в аут.

В 43-ата минута героят на мача до момента Самир Ханданович показа класата си за пореден път, хвърляйки се самопожертвователно в краката на останалия сам срещу него Иличич. Миг след това удар на Рафаел Толой отново бе спасен от Ханданович.

В самото начало на второто полувреме Интер получи правото да изпълни дузпа на игра с ръка в наказателното поле на защитник на домакините. Зад топката застана Мауро Икарди, който стреля силно в долния ляв ъгъл на Бериша и изравни резултата в 47-ата минута.
В 62-ата минута футболистите на Аталанта отново поведоха в резултата след гол на Джанлука Манчини с глава. Защитникът се извиси над трима бранители в бяло и засече добро центриране на Иличич от фаул. В Четири минути преди края на редовното време Иван Перишич, преместил се на десния фланг, центрира остро в наказателното поле, но сантиметри разделиха Икарди от втория му гол в срещата.
В 88-ата минута Аталанта сложи край на интригата в двубоя с трети гол. Този път Берат Джимсити засече с глава добро центриране на Илич от фаул, надскачайки Милан Шкриняр. В добавеното време и Алехандро Гомес успя да се разпише със страхотен гол, който не остави шансове за намеса на Ханданович. Аржентинският нападател получи добро подаване от Де Роон, бутна топката надясно и с фалцов удар намери далечния ъгъл на вратата.

АТАЛАНТА - ИНТЕР 4:1
1:0 Хатебур (8)
1:1 Икарди (47)
2:1 Манчини (62)
3:1 Джимсити (88)
4:1 Гомес (90+)